Doplatok k minimálnej mzde

Verejná vysoká škola pri odmeňovaní zamestnancov postupuje podľa zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Zamestnanec je zaradený v 2. platovej triede v stupni 12 podľa základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme podľa zákona č. 359/2017 Z. z., čo predstavuje sumu 430,50 €. Keďže pracuje v nepretržitej prevádzke, má priznaný príplatok za zmennosť v sume 6,50 €. Spolu má mesačný funkčný plat 437 €. V mesiaci máj 2018 mu z titulu výkonu práce v sobotu, nedeľu a v noci boli vyplatené príplatky v sume 107 €. Spolu za mesiac máj 2018 zamestnanec dosiahne plat 544 €. Otázkou je, či príplatky vo výške 107 € sa zohľadňujú ako suma, s ktorou zamestnanec v tomto mesiaci dosiahne minimálnu mzdu, alebo sa mu má dopočítať suma 43 € do jeho základného funkčného platu (bez príplatkov), aby dosiahol minimálnu mzdu pre rok 2018, t. j. 480 €, bez ohľadu na vyplácané príplatky v mesiaci (každý mesiac má vyplácané príplatky za sobotu, nedeľu, prácu v noci, prípadne sviatok).

Dátum publikácie:26. 9. 2018
Autor:Ing. Jarmila Szabová
Právny stav od:1. 5. 2018
Právny stav do:31. 12. 2018

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovancie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

CENA PO ZĽAVE -15%: 247,35 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.