Legislatívne zmeny v mzdovej oblasti v roku 2020

Časti videa:

  •   Legislatívne zmeny v mzdovej oblasti v roku 2020 (ukážka) - MC [1 min.]  Zadarmo
  •   Legislatívne zmeny v mzdovej oblasti v roku 2020 (úvod) [1 min.]  Platený prístup

      Novely Zákonníka práce, príspevok na športovú činnosť dieťaťa [23 min.]  Platený prístup

      Základná výmera dovolenky v r. 2020, zmeny v SP [27 min.]  Platený prístup

      Zmeny v ZP, mzdové veličiny platné v r. 2020, parametre SP a ZP, zmeny v nelegálnom zamestnávaní, zmena rodičovského príspevku [24 min.]  Platený prístup

Legislatívne zmeny v mzdovej oblasti v roku 2020

Publikované: 13. 12. 2019

Kategórie: Videoškolenie

Autor: RNDr. Jana Motyčková

Stav: Aktuálne

Právny stav od: 1. 1. 2020

Minutáž: 75 min.

Videoškolenie obsahuje podrobný výklad najdôležitejších zmien, ktoré od 1. 1. 2020 upravujú činnosti v mzdovej učtárni a ktoré predovšetkým menia znenie Zákonníka práce a výrazne zasahujú aj do oblasti sociálneho poistenia. Zákonník práce sa v novom roku mení vo viacerých bodoch, pričom jedným z nich je aj príspevok na športovú činnosť dieťaťa. Vo videoškolení sa bližšie dozviete, aké sú podmienky, v akej výške možno uplatniť príspevok a aký vplyv má na dane a odvody, ako aj ďalšie praktické informácie napríklad aj o tom, aká je základná výmera dovolenky pre rok 2020 alebo aká zmena nastala pri posudzovaní dôchodcov pri platení poisteného. Súčasťou videoškolenia je aj prehľad nových parametrov pre rok 2020 (minimálna mzda, daňové parametre, parametre pre sociálne a zdravotné poistenie) a iných drobných zmien týkajúcich sa nelegálneho zamestnávania alebo rodičovského príspevku.

Prílohy

  • Prednáška: Legislatívne zmeny v mzdovej oblasti v roku 2020 / 349 kB

Pačilo sa Vám video? Dajte o tom vedieť svojim priateľom:

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.