Tehotenské a ošetrovné od 1. 4. 2021

Časti videa:

      Tehotenské [19 min.]  Platený prístup

      Tehotenské štipendium [4 min.]  Platený prístup

      Zmeny v nároku na ošetrovné [34 min.]  Platený prístup

  •   Tehotenské a ošetrovné od 1. 4. 2021 - ukážka MC [1 min.]  Zadarmo

Tehotenské a ošetrovné od 1. 4. 2021

Publikované: 22. 1. 2021

Kategórie: Videoškolenie

Autor: RNDr. Jana Motyčková

Stav: Aktuálne

Právny stav od: 1. 4. 2021

Minutáž: 57 min.

Počnúc 1. aprílom 2021 nadobúda účinnosť viacero zmien v nemocenských dávkach. Od tohto dátumu majú tehotné poistenky nárok na novú dávku s názvom „tehotenské“ a zmena nastáva tiež pri ošetrovnom.

 

Vo videoškolení s RNDr. Jankou Motyčkovou vám prinášame podrobný prehľad o tom, kedy vzniká a naopak zaniká nárok na tehotenské, kto má naň nárok a v akej výške. Na konkrétnych príkladoch navyše vysvetľujeme, ako vypočítať minimálnu i maximálnu sumu tehotenského v r. 2021.

 

Novelou zákona o vysokých školách sa zavádza aj tzv. tehotenské štipendium. Vo videoškolení preto nájdete taktiež informácie o tom, kto má naň nárok a aká je výška tehotenského štipendia.

 

Okrem dávok pre tehotné informujeme tiež o zmenách v nároku na ošetrovné, v súvislosti s ktorým sa od 1. 4. 2021 predlžuje doba nároku na ošetrovné a zavádza sa tzv. dlhodobé ošetrovné. V závere videoškolenia si objasníme i to, ako je to s prechodom OČR ešte pred účinnosťou zákona.

Prílohy

  • Prednáška: Tehotenské a ošetrovné od 1. 4. 2021 / 1,00 MB

Pačilo sa Vám video? Dajte o tom vedieť svojim priateľom:

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.