Vyhláška, ktorou sa nariaďuje dočasné opatrenie pre vstup zamestnancov na pracovisko

Úrad verejného zdravotníctva na základe rozhodnutia vlády SR schválil vyhlášku, ktorou sa upravujú podmienky vstupu zamestnanca na pracovisko z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19. Zamestnávateľovi ukladá od 29. 11. 2021 povinnosť kontrolovať zamestnancov, aby bola splnená podmienka vstupu len zamestnanca v režime OTP.

Dátum publikácie:24. 11. 2021
Autor:Úrad verejného zdravotníctva SR

tt_info (

Úrad verejného zdravotníctva na základe rozhodnutia vlády SR schválil avizovanú vyhlášku, ktorou sa upravujú podmienky vstupu zamestnanca na pracovisko z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19. Upresňuje pojmy očkovaný, testovaný a prekonal ochorenie Covid-19.

Vyhláška povoľuje vstup zamestnancom na pracovisko iba s režimom OTP (očkovaný, prekonaný, testovaný). Zamestnávateľ je povinný pravidelne vykonávať kontrolu a povoliť vstup na pracovisko len tým, ktorí sú očkovaní, ochorenie prekonali alebo majú negatívny test (napr. RT-PCR test, LAMP test, antigénový test, nazálny) nie starší ako 7 dní od odberu.  

Účinnosť bola schválená od 29. 11. 2021. 

Očakáva sa vydanie manuálu pre zamestnávateľov na vykonanie povinného testovania zamestnancov v prevádzkach podnikov na ochorenie COVID – 19 ministrom hospodárstva SR. Maximálna regulovaná cena Ag testov má byť 5 eur vrátane DPH.  Zamestnávatelia si majú testy zabezpečiť sami a náklady na ne následne, na základe žiadosti, preplatí ministerstvo hospodárstva v januári budúceho roka. 

 

Celé znenie vyhlášky:

 

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa z dôvodu ochrany verejného zdravia nariaďuje dočasné opatrenie pre vstup zamestnancov na pracovisko zamestnávateľa

 

Pozrite si tiež:

Kontrola covid passov na pracovisku

 

Poznámky pod čiarou:


Autor: Úrad verejného zdravotníctva SR

Prílohy

  • Potvrdenie od zamestnávateľa o mieste výkonu práce – platné od 3. 3. 2021 (DOC) / 17 kB
  • Potvrdenie od zamestnávateľa o mieste výkonu práce – platné od 3. 3. 2021 (PDF) / 237 kB

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.