Home office a cestovné náhrady

Zamestnanec má v pracovnej zmluve dve miesta výkonu práce: konkrétne mesto na Slovensku (sídlo firmy), toto je určené aj ako pravidelné pracovisko a druhé miesto výkonu práce je home office Brno. Zamestnanec má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, v ČR nemá ani prechodný pobyt (je študent). Rozvrhnutie pracovného času bude takého: 3 dni sa bude zdržiavať na území SR (v sídle firmy), jeden deň bude v Brne (home office) a jeden deň bude na pracovnej ceste spravidla v rámci Českej republiky.

1. Čo sa týka cesty zo sídla firmy (SK) do Brna (home office), môže zamestnávateľ v tomto prípade postupovať podľa § 18 zákona o cestovných náhradách, čiže zamestnancovi priznať nárok na náhradu výdavkov do miesta výkonu práce v zahraničí a späť?

2. Ak bude zamestnanec vykonávať pracovné cesty v rámci Českej republiky a začiatok pracovnej cesty bude Brno, má nárok na cestovné náhrady štandardne podľa zákona o cestovných náhradách (zahraničná pracovná cesta)?

3. Za dni, keď zamestnanec bude pracovať v Brne a bude aj cestovať v rámci Českej republiky, patrí mu príspevok na stravovanie podľa Zákonníka práce?

Dátum publikácie:6. 11. 2018
Autor:Ing. Marián Drozd
Právny stav od:1. 1. 2018

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovancie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Marián Drozd

Súvisiace odborné články

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.