Home office a cestovné náhrady

Zamestnanec má v pracovnej zmluve dve miesta výkonu práce: konkrétne mesto na Slovensku (sídlo firmy), toto je určené aj ako pravidelné pracovisko a druhé miesto výkonu práce je home office Brno. Zamestnanec má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, v ČR nemá ani prechodný pobyt (je študent). Rozvrhnutie pracovného času bude takého: 3 dni sa bude zdržiavať na území SR (v sídle firmy), jeden deň bude v Brne (home office) a jeden deň bude na pracovnej ceste spravidla v rámci Českej republiky.

1. Čo sa týka cesty zo sídla firmy (SK) do Brna (home office), môže zamestnávateľ v tomto prípade postupovať podľa § 18 zákona o cestovných náhradách, čiže zamestnancovi priznať nárok na náhradu výdavkov do miesta výkonu práce v zahraničí a späť?

2. Ak bude zamestnanec vykonávať pracovné cesty v rámci Českej republiky a začiatok pracovnej cesty bude Brno, má nárok na cestovné náhrady štandardne podľa zákona o cestovných náhradách (zahraničná pracovná cesta)?

3. Za dni, keď zamestnanec bude pracovať v Brne a bude aj cestovať v rámci Českej republiky, patrí mu príspevok na stravovanie podľa Zákonníka práce?

Dátum publikácie:6. 11. 2018
Autor:Ing. Marián Drozd
Právny stav od:1. 1. 2018

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovancie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace odborné články

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner