Správa registratúry v roku 2019

Časti videa:

 •   Správa registratúry v roku 2019 (ukážka) - MC [1 min.]  Zadarmo
 •   Úvod [4 min.]  Platený prístup

    Práva a povinnosti pôvodcu registratúry [102 min.]  Platený prístup

    Registratúrny poriadok a registratúrny záznam [70 min.]  Platený prístup

    Vyhlášky MV SR [76 min.]  Platený prístup

    Skladba osobného spisu [66 min.]  Platený prístup

Správa registratúry v roku 2019

Publikované: 8. 7. 2019

Kategórie: Videoškolenie

Autor: PhDr. Mária Munková

Stav: Aktuálne

Minutáž: 314 min.

Dňa 1. marca 2019 nadobudla účinnosť novela vyhlášky č. 410/2015 Z. z., ktorá prináša nové pravidlá pre orgány verejnej moci, štátnu správu, školy, školské zariadenia a ďalšie subjekty. Aké nariadenia musia podľa novely dotknuté organizácie zapracovať?

Vo videoškolení priamo so zamestnankyňou Štátneho archívu MV SR nájdete základné otázky z problematiky správy registratúry, ako aj prehľad zmien v právnych predpisoch, v zákone a vo vyhláškach, ktoré sa nám pomerne často v posledných rokoch aktualizujú. V nadväznosti na platné právne predpisy spoznáte aj povinnosti pôvodcov registratúry, zásady odbornej správy neelektronických i elektronických záznamov, systémy správy registratúry, zásady hodnotenia a vyraďovania záznamov, ako aj zásady tvorby interných smerníc pre správu registratúry (registratúrneho poriadku a registratúrneho plánu).

Videoškolenie je zamerané na všetky činnosti, ktoré sú v praxi spojené so správou registratúry – od zabezpečovania evidovania, tvorby, ukladania, ochrany registratúrnych záznamov, prístupu k nim až po ich vyraďovanie.

Prílohy

 • Prednáška: Správa registratúry v roku 2019 / 1,00 MB

Pačilo sa Vám video? Dajte o tom vedieť svojim priateľom:

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.