Nová elektronická služba Sociálnej poisťovne: mobilná aplikácia pre registráciu zamestnancov

Nová mobilná aplikácia je novou alternatívou pre predbežné prihlásenie alebo odhlásenie zamestnanca na sociálne poistenie.

Dátum publikácie:26. 8. 2016
Autor:Sociálna poisťovňa

Image6040

Cieľom novej mobilnej aplikácie, ktorú pre zamestnávateľov pripravila Sociálna poisťovňa (a už je verejne a bezplatne dostupná), je uľahčiť registráciu zamestnancov. Aplikácia zrýchli a sprehľadní predbežné prihlásenie zamestnancov a umožní kontrolu pri ich prihlasovaní do registra Sociálnej poisťovne. Je to nová alternatíva pre predbežné prihlásenie alebo odhlásenie zamestnanca na sociálne poistenie. Oproti faxu alebo mailu je výhodou tejto mobilnej aplikácie rýchla dostupnosť prostredníctvom mobilných telefónov s internetom a operatívna kontrola v registrácii zamestnancov.

Aplikácia je dostupná pre najpoužívanejšie operačné systémy mobilných zariadení Android a iOS. Každý zamestnávateľ alebo ním poverená osoba si môže aplikáciu bezplatne stiahnuť z obchodu aplikácií Google Play a App Store a štandardným spôsobom nainštalovať vo svojom smartfóne. Mobilná aplikácia je intuitívna, jasne naviguje používateľa ako postupovať v jednotlivých krokoch pri predbežnej registrácii zamestnancov.

Pozor:

Zamestnávateľ, ktorý cez aplikáciu predbežne registruje zamestnanca, musí úkon potvrdiť zaslaním riadneho registračného listu fyzickej osoby (RLFO) cez systém elektronických služieb Sociálnej poisťovne (SES SP) najneskôr do 3 dní. Ak by to neurobil, SES SP ho na to upozorní. Bez zaslania riadneho RLFO je predbežná registrácia neplatná.

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.