XIV. Výška maximálneho príjmu v roku 2021 počas evidencie na úrade práce

Výška maximálneho príjmu pre uchádzača o zamestnanie zamestnaného na dohodu na rok 2021.

Obsah

Dátum publikácie:25. 11. 2020
Autor:Bc. Katarína Danajovičová
Oblasti práva: Pracovné právo / Pracovné právo a personalistika / Odmena za prácu, mzda, plat; Sociálna politika, sociálne zabezpečenie a starostlivosť / Nemocenské poistenie; Sociálna poisťovňa; Zdravotné poistenie; Životné minimum
Právny stav od:31. 10. 2020

Zákon č. 5/2004 Z. z. o službách v zamestnanosti v znení neskorších predpisov (ďalej len: „zákon o službách v zamestnanosti“) umožňuje uchádzačovi o zamestnanie mesačne privyrobiť až do 100 % výšky životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, ale len na základe dohody vykonávanej mimo pracovného pomeru a trvanie dohody nemôže presiahnuť v úhrne 40 dní v kalendárnom roku.

Dohodu uchádzač o zamestnanie nemôže uzavrieť so zamestnávateľom:

  • u ktorého mal bezprostredne pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah,
  • ktorý uchádzača o zamestnanie v priebehu šiestich mesiacov pred uzavretím dohody odmietol prijať do zamestnania sprostredkovaného úradom práce.

Zároveň nemôže mať uchádzač o zamestnanie súčasne viacero dohôd (§ 6 ods. 3 zákona o službách zamestnanosti).

Pri porušení niektorej z týchto podmienok vyradí úrad práce takéhoto uchádzača z evidencie uchádzačov o zamestnanie, a to dňom, kedy prestal spĺňať podmienku.

Výška maximálneho príjmu od 1. 1. 2021 do 30. 6. 2021 je 214,83 €.

 

Pozn. redakcie:
§ 6 ods. 3 zákona č 5/2004 Z.z. 

Poznámky pod čiarou:


Autor: Bc. Katarína Danajovičová

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace dôvodové správy

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.