Okamžité skončenie pracovného pomeru

Je možné okamžite skončiť pracovný pomer so zamestnancom za hrubé porušenie pracovnej disciplíny z dôvodu dlhodobej neospravedlnenej absencie? Zamestnancovi zamestnávateľ po dvoch týždňoch zasiela výzvu na zdokladovanie neprítomnosti v práci s upozornením, že ak sa tak nestane, bude s ním okamžite skončený pracovný pomer. Ak zamestnanec nezdokladuje neprítomnosť alebo neprevezme list s výzvou a absencia naďalej trvá, môže byť s ním ukončený pracovný pomer podľa § 63 Zákonníka práce alebo treba opäť zaslať výzvu na porušenie pracovnej disciplíny?

Dátum publikácie:11. 10. 2021
Autor:Viera Kubanková
Právny stav od:1. 7. 2003

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len
UŽÍVATELIA PORTÁLU S PREDPLATENÝM PRÍSTUPOM.

Prihlásiť

 

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 


 

Získajte prístup k celému obsahu, funkciám a službám!

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 349,20 € s DPH / rok

 

Platený prístup

Prístup k celému obsahu

  (Odborné články, Príklady z praxe, Komentáre...)

Mzdová TV - videoškolenia, videopríklady

Moje MC - vlastné záložky, poznámky, história...

Mzdová pohotovosť - denne odpovedáme na vaše otázky

Mzdové noviny - mesačný prehľad zmien

 

Zobraziť kompletný prehľad služieb a funkcií

 

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Viera Kubanková

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.