Zvýhodnenie za sviatok

Zamestnávateľ zamestnáva zamestnancov, ktorí majú dohodnutú prácu s nerovnomerným rozvrhnutím pracovného času a striedajú sa v 11,5 h zmenách, 4 dni pracujú (ranná...nočná) a 4 dni majú voľno. Odmeňovaní sú hodinovou mzdou, podľa počtu odpracovaných hodín mesačne. V prípade, že počas rozvrhnutého 4-dňového pracovného cyklu pripadne v niektorý deň sviatok, zamestnanec nepracuje, pretože je sviatok. Aké mzdové nároky má? A čo v prípade, ak pracuje v rámci 4-dňového cyklu a na niektorý deň pripadne sviatok (a ešte aj sobota), zamestnanec pracuje v deň sviatku (v sobotu), lebo mu vyšla zmena, má nárok na príplatok za odpracovaný sviatok/aj príplatok za sobotu po 1. 5. 2018?

Ak v rámci riadneho pracovného týždňa pripadne na niektorý deň sviatok, zamestnanec nepracuje, má zaplatený sviatok náhradou. S jedným zamestnancom bola dohodnutá práca počas sviatku. Patrí mu popri mzde za odpracovaný sviatok a príplatku za odpracovaný sviatok aj príplatok za nadčas, aj keď je to v rámci riadneho pracovného týždňa?

Dátum publikácie:16. 6. 2018
Autor:Ing. Jana Repáčová
Právny stav od:1. 5. 2018

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovancie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 349,20 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:


Autor: Ing. Jana Repáčová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.