4. Ukončenie pracovného pomeru zamestnanca s odvodovou úľavou (zdravotné a sociálne poistenie)

Zdravotné poistenie – v prípade, že zamestnanec, ktorý nastúpil ako zamestnanec s odvodovou úľavou, končí pracovný pomer ako zamestnanec s odvodovou úľavou (počas pracovného pomeru neprekročil hornú hranicu príjmu alebo nevyčerpal 12 mesiacov trvania odvodovej úľavy), registruje sa ukončenie pracovného pomeru rovnako ako prihlásenie dvoma kódmi poistenca zároveň, a to kódom 2 a kódom 1W. Sociálne poistenie – v prípade, že zamestnanec, ktorý nastúpil do zamestnania ako zamestnanec s odvodovou úľavou, končí pracovný pomer ako zamestnanec, ktorý už nárok na odvodovú úľavu nemá (prekročil hornú hranicu príjmu alebo vyčerpal 12 mesiacov trvania odvodovej úľavy), bol v čase straty nároku na odvodovú úľavu doregistrovaný na platenie odvodov.

Obsah

Dátum publikácie:30. 9. 2016
Autor:Júlia Pšenková
Oblasti práva: Pracovné právo / Pracovné právo a personalistika / Riadenie práce / Pracovno - právne vzťahy; Sociálna politika, sociálne zabezpečenie a starostlivosť / Sociálna poisťovňa; Zdravotné poistenie
Právny stav od:1. 9. 2016

 

 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

Prihlásiť

 

 

Nemáte prihlasovancie údaje?

Ročný prístup si môžete objednať v našom e-shope:

Cena: 291,00 € s DPH

Výhody predplateného prístupu nájdete v časti O PORTÁLI

 

Chcete mať pravidelné informácie o novinkách a aktuálnej ponuke?

Prihláste sa na odber noviniek e-mailom!

Poznámky pod čiarou:

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

Funkcie

Partner

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.